ارس باتمام زیبائیهای منحصربه فردش آنگونه که چندان در ایران و جهان شناخته شده نیست.
سید مرتضی احمدپور
یادداشت
مناطق مختلف گردشگری که بر پایه زیبائیهای طبیعی، استوار و شناخته شده اند، معمولا هریک جاذبه های شناخته شده ای دارند که توجه گردشگران طبیعت را به خود جلب می کند، برخی مناطق رودهای زیبایی دارند و برخی آبگرم های منحصربه فرد ، برخی مناطق کوه هایی زیبا دارند و برخی دیگر جنگل های سر سبزو نقاطی در جهان هستند که طبیعت بکر ودست نخورده شان گردشگران را به خود جلب می کند.

در این میان مناطقی هم در جهان هستند که زیبائیهای طبیعی زیادی ندارند امااز نظراکوسیستم های طبیعی و ذخایر زمین شناسی در جهان مطرح هستند و گردشگران زیادی را به خود جلب می کنند.
اما در یکی از مناطق شمال غربی ایران منطقه ای به نام ارس وجود داردکه تمام زیبائیهای بالا را یکجا با خود دارد.
منطقه ای که در آن می توان فسیلهای ۲۰۰ میلیون ساله را لمس کرد و در سویی دیگر گونه های جانوری خاصی قابل مشاهده هستند، رودخانه منحصر به فرد ارس در کنار کوه های سر به فلک کشیده و قطاری که همپا با این رود در حرکت است.
آب و هوای ارس و جنگلهای زیبای آن هرچند مستعد جذب میلیونها گردشگر در سال است اما این خطه به دلایل متعددی سالها دور از گردشگران و ثروت سرشارش مانده است و اکنون گامهای بلندی برای شناساندن این منطقه به ایرانیان و جهانیان برداشته شده است و قطعا نام ارس درسالهای آینده بیشتربه گوش جهانیان خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *