استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرد: تزریق واکسن کرونا که در مرحله ی اول برای کادر درمان اختصاص یافته است همزمان با سرارسر کشور در استان نیز شروع شد.
اولین واکسن کرونا در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز با حضور استاندار آذربایجان شرقی و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تزریق شد.
اولین داوطلب دریافت واکسن کرونا در تبریز، دکتر تقی‌زادیه، متخصص بیماری‌های ریه و معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بود.
محمدرضا پور محمدی اظهار داشت: در کنار ورود واکسن خارجی امیدواریم تزریق واکسن داخلی نیز از خرداد به بعد آغاز شود. وی با بیان اینکه تزریق واکسن به معنای پایان بیماری نیست بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم گفت: امروز اولین سری واکسن روسی کرونا به بیمارستان امام رضا منتقل شده است و در مرحله نخست حدود ۵۰۰ نفر از کادر آی سی یو در استان در دو مرحله واکسینه می‌شوند. عباسعلی درستی با بیان اینکه نیروهای مرکز بهداشت آذربایجان شرقی کار تزریق واکسن کرونا را انجام می دهند، خاطرنشان کرد: شرایط نگهداری واکسن‌ها خاص است و باید در فریزر و در دمای ۲۰ تا ۲۵ درجه زیر صفر نگهداری شود که این امکانات در مرکز آموزشی درمانی امام رضای تبریز وجود دارد. وی با اشاره به اینکه هر ویال از واکسن روسی کرونا در مرحله اول برای پنج نفر مورد استفاده قرار می‌گیرد، اضافه کرد: با توجه به گران بودن واکسن‌کرونا و امنیتی بودن این موضوع هر ویال از این واکسن دارای کد رهگیری ۲۰ رقمی بوده و اطلاعات آن در سامانه ثبت می‌شود و قابل رصد و قابل رهگیری است. درستی خاطرنشان کرد: تمامی تدابیر و شرایط برای تزریق واکسن کرونا اعم از شرایط نگهداری، نحوه تزریق و حتی دفع پسماند آن بر اساس دستورالعمل‌های سازمان بهداشت جهانی و دستورالعمل‌های کشوری اندیشیده شده و آموزش‌های لازم در این مورد ارائه شده است. وی اعلام کرد: واکسن‌های کرونا هر دو هفته یک بار، مرحله به مرحله وارد می‌شوند و اولویت تزریق بر اساس دستورالعمل کشوری خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *