رئیس جامعه هتلداران ایران ظرفیت اقامتی استان آذربایجان شرقی را مناسب عنوان کرد و‌ افزود: بیش از پنجاه درصد هتل‌ها استاندارد سازی شده‌اند و گواهی کیفیت استاندارد دریافت کرده‌اند و‌ مابقی نیز در پروسه استانداردسازی قرار دارند.

جمشید حمزه‌زاده با اشاره به اینکه احداث تاسیسات گردشگری از الزامات توسعه گردشگری است، ادامه داد: گران بودن زمین یکی از مشکلات اساسی در این زمینه است که امیدوارم با حمایت استاندار و همچنین در اختیار گذاشتن تسهیلات کم‌بهره و تنفس طولانی این مشکل برطرف شود.

حمزه‌زاده با بیان اینکه منابع استانی و ملی محدود است، افزود: بسیاری کشورها از جمله ترکیه برای تهیه هتل‌های استاندارد زمین در اختیار سرمایه‌گذاران می‌گذارند و یا وام‌های کم‌‌بهره با تنفس طولانی پرداخت می‌کنند.

رئیس جامعه هتلداران ایران با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری به مطالعات نیازسنجی نیاز است، افزود: به دلیل نداشتن مطالعات نیازسنجی، در بسیاری از استان‌ها توسعه بی‌رویه انجام شده و در مقابل در برخی استان‌ها به شدت نیاز به توسعه وجود دارد.

او همچنین گفت: در جامعه هتلداران ایران آمادگی داریم برای دفاتر خدمات مسافرتی که اور وارد کشور می‌کنند تخفیفات ویژه قائل شویم و براساس امضای تفاهمنامه میزان تخفیفات مشخص شود.

حمزه‌زاده ادامه داد: در شرایط فعلی کشور که برای تورهای ورودی مشکل داریم باید روی تورهای داخلی برنامه‌ریزی جدی انحام شود.

رئیس جامعه هتلداران ایران همچنین از رفتارهای سلیقه‌ای و جزیره‌‌ای سازمان‌های مرتبط با گردشگری از دیگر مشکلات این حوزه نام برد و بر حمایت مسئولان استانی تاکید کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *