دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی گفت:در رابطه با صدور اسناد مالکیت اراضی ملی و طبیعی این ماموریت به صورت ۱۰۰ درصدی انجام شده است.

بابک محبوب علیلو در شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی دادگستری کل استان با بیان اینکه هدف و نتیجه مورد نظر از تمام تلاش‌ها و تکالیفی که به کرات به دستگاه‌ها تاکید شده فراهم کردن زمینه صدور سند مالکیت تک برگی یا کاداستر برای اراضی بوده اظهار کرد: خوشبختانه در رابطه با صدور اسناد مالکیت اراضی ملی و طبیعی این ماموریت به صورت ۱۰۰ درصدی انجام شده است.

وی افزود: در حال حاضر در ۲ محور صدوراسناد اراضی دولتی و در ملکیت دستگاه‌های اجرایی «غیر از اراضی ملی و منابع طبیعی» و اراضی کشاورزی تمرکز شده است که باید با حساسیت و جدیت تمام پیگیری شود تا به سرانجام مطلوب برسد.

دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی ادامه داد: بحث صدور اراضی کشاورزی خوشبختانه در شهرستان‌ها با تلاش دستگاه‌های مرتبط شروع شده است.

وی اضافه کرد: هر چند شروع خوبی داشته ایم و از لحاظ صدور اسناد کشاورزی جایگاه مناسبی در کشور داشته ایم، اما نباید به این مقدار بسنده کنیم و باید کار‌ها با جدیت لازم دنبال شده تا مردم و کشاورزان و روستائیان بتوانند از مزیت‌های متعدد اسناد مالکیت رسمی بهره‌مند شوند.

محبوب علیلو با تاکید بر لزوم تسریع در اجرای برنامه‌های عملیاتی ارائه شده از سوی هر یک از دستگاه‌ها در اجرای قانون جامع حدنگار گفت: دستگاه‌های اجرایی برای به سرانجام رساندن این طرح مساعی خود را به کار گرفته و مکلف هستند و باید با جدیت تمام این موضوع را پیگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *