نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی و استاندار اسبق آذربایجان شرقی گفت: رویکرد کلی مجلس در خصوص سند همکاری ایران و چین مثبت است.

 به گزارش چالش روز ، احمد علیرضا بیگی در گفت‌وگو ییدر خصوص سند همکاری جمهوری اسلامی ایران و چین اظهار کرد: هر چقدر بتوانیم خود را به اقتصاد جهانی مرتبط کنیم به نفع ما است و طبیعتاً این سند ظرفیت‌ها و نقشه راه را به ما نشان می‌دهد و ما می‌توانیم ظرفیت‌های خود و کشور چین را به اشتراک بگذاریم.

وی با بیان اینکه هدف دو کشور سود بردن از این سند است، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کانون انرژی و چین نیازمند یک منبع انرژی است  و در مقابل ما نیز نیازمند تکنولوژی و فناوری هستیم درواقع دوکشور قابلیت‌های خود را به اشتراک می گذارند.

وی خاطرنشان کرد: این‌ سند فعلا تعهد آور نیست و زمانی تعهد آور خواهد بود که سندهای موضوعی نیز آماده شده و به تصویب مجلس برسد و طرف چینی نیز باید مراحل تصویب مرسوم کشور خود را طی کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما نباید چین را منجی خود بدانیم و بستگی به تیم مذاکره‌کننده ما دارد که سندهای بعدی را تا چه اندازه با هوشیاری و هوشمندی ببندند تا از این فرصت به‌دست‌آمده به‌نحو احسن استفاده کنیم.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *